Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] Wentylatory chłodnicy  
Autor Wiadomość
AdiA8 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 74
Skąd: LU
Wysłany: 2018-04-17, 09:57   [D3 05 3.0TDI ] Wentylatory chłodnicy

Padło prawdopodobnie łożysko na jednym z wentylatorów chłodnicy.

Halas jest na zimnym i na ciepłym silniku, dźwięk jaki wydobywa się z okolic wentylatora to charakterystyczne "jarmolenie" padniętego łożyska. Na początku myślałem, że to dźwięk wychodzący z okolic głowicy (blisko korka wlewu oleju) ale po przyłożeniu ucha do grilla, pisk dochodzi z jego prawej strony. Sprawdziłem gdzie jest najgłośniej przy grill'u i jak spojrzałem w komorę silnika to dźwięk z przodu pokrywa się z pozycją silnika wentylatora więc na moje oko na 90% to winowajca.

Stojąc przed autem, patrząc na jego przód, który wentylator to went od klimy a który to główny? czy ten po stronie kierowcy jest głównym?

Czy jeżdżąc parę dni z takim wentylatorem nic się nie stanie? dodam, że temp silnika jest okej, wentylator kręci się ale halasuje, domyślam się że rozwalone łożysko może mieć luzy i może spowodować to że komutator nie zachowa swojej współosiowości ze stojanem i może się gdzieś przytrzeć.

Najważniejsze pytanie, czy łożyska w tych wentylatorach są wymienne? czy da się jakieś dobrać i nie będzie to zbytnim druciarstwem i nie rozwali się po miesiącu?
 
 
jannickz 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: jannickz
Jeżdzę: a8l
Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 2
Skąd: new york
Wysłany: 2024-01-12, 06:55   

W każdym aucie znajdują się dwa wentylatory chłodnicy: wentylator główny i wentylator klimatyzacji. Wentylator główny jest odpowiedzialny za chłodzenie silnika, natomiast wentylator klimatyzacji jest odpowiedzialny za chłodzenie skraplacza klimatyzacji.

Wentylatory są napędzane silnikami elektrycznymi. W silnikach tych znajdują się łożyska, które umożliwiają płynne obracanie się wentylatora. Więcej informacji na temat łożysk można znaleźć na stronie https://en.tradebearings.com lub https://www.tradebearings.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.