Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Felgi 19" - jakie opony?  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-08, 13:11   

Dla uścislenia.

Nie każde koła i opony układaja się tak samo. Erni ma róznej szerokości fele i takie same dośc szerokie opony które po założeniu i porównaniu niemal sie nie róznia średnicą dlatego nie ma problemów.

WIęc jesli ktos chce wiedzieć czy "but będzie pasował" to musi go przymierzyć i żadne kalkulatory 100% pewnosci nie dadzą.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-04-08, 13:14   

Jest ale bedzie trzeba zmierzyć średnice. U mnie jest przód 10 cali tył 11 opony te same i auto jeździ. Ale ktoś ostatnio wysyłał mój torsen na emeryturę. Wiec nie wiem.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Limuzyna 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic S F1
Zasilanie: PB
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 16
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-04-08, 22:01   

ernesto napisał/a:
Jest ale bedzie trzeba zmierzyć średnice. U mnie jest przód 10 cali tył 11 opony te same i auto jeździ. Ale ktoś ostatnio wysyłał mój torsen na emeryturę. Wiec nie wiem.


No właśnie widziałem ten opis o emeryturze ale to chyba jak stuknie 67 lat ;)
A ile Twoje felgi mają cali i jaki rozmiar masz opon ?
 
 
Limuzyna 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic S F1
Zasilanie: PB
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 16
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-04-08, 22:08   

Apophis napisał/a:
Dla uścislenia.

Nie każde koła i opony układaja się tak samo. Erni ma róznej szerokości fele i takie same dośc szerokie opony które po założeniu i porównaniu niemal sie nie róznia średnicą dlatego nie ma problemów.

WIęc jesli ktos chce wiedzieć czy "but będzie pasował" to musi go przymierzyć i żadne kalkulatory 100% pewnosci nie dadzą.


Bardzo dziękuje za dołączenie się i przydatne informacje.
Czy według Ciebie ten rozmiar 245/40 i 275/35 na felgi 19" 8,5 przód oraz 9,5 tył będzie dobry ? No i jak auto na tak szerokiej gumie z tyłu a węższej z przodu się zachowuje bo szczerze mówiąc nie miałem nigdy przyjemności przejechać się na takim ogumieniu.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-08, 22:25   

Felgi Erniego mają 18/10i11J opony 275

Ja ci nie powiem czy bedzie pasowało to do quattro bo nie mam aż tak daleko idącej wyobraźni.

Pisałem,założyc i postawić jedno przy drugim jak sa takie same lub minimalnie tylko różne mozna zakładać.
 
 
Limuzyna 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic S F1
Zasilanie: PB
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 16
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-04-08, 22:41   

Apophis napisał/a:
Felgi Erniego mają 18/10i11J opony 275

Ja ci nie powiem czy bedzie pasowało to do quattro bo nie mam aż tak daleko idącej wyobraźni.

Pisałem,założyc i postawić jedno przy drugim jak sa takie same lub minimalnie tylko różne mozna zakładać.


Nie no rozumiem tylko w tym problem,że nie każdy wulkanizator ma opony o których piszemy dlatego próbuje zmniejszyć jak najbardziej ryzyko bo pewnie będę musiał kupić dwie opony tu a dwie gdzie indziej.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-08, 22:56   

Kombinacje niestety takie mają skutki.
 
 
Limuzyna 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic S F1
Zasilanie: PB
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 16
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-04-08, 23:05   

Apophis napisał/a:
Kombinacje niestety takie mają skutki.


Teraz to wiem ale kupując te felgi ( w okazyjnej cenie ) nie wiedziałem że to będzie aż taki problem :/
Mam jeszcze pytanie czy jadziłeś samochodem a zwłaszcza audi A8 z rożnymi oponami ?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 12:59   

Ja nie jeździ8łem ale pisałem już że kolega posiadał wiele ósemek i nadal ma dwie (D2 i D3) i jako że znawcą nie jest zastosował raz kombinacje róznych kół,jakiś czas jeździł (nie wiem ile)nie działo sie nic i sprzedał innemu do A8 a on zaraz po odjechaniu usłyszał jakiś terkot i trzaski.

Oprócz torsena duża różnica średnic spowoduje tez wariacje ABSu
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-04-09, 14:41   

Limuzyna napisał/a:
Apophis napisał/a:
Dla uścislenia.

Nie każde koła i opony układaja się tak samo. Erni ma róznej szerokości fele i takie same dośc szerokie opony które po założeniu i porównaniu niemal sie nie róznia średnicą dlatego nie ma problemów.

WIęc jesli ktos chce wiedzieć czy "but będzie pasował" to musi go przymierzyć i żadne kalkulatory 100% pewnosci nie dadzą.


Bardzo dziękuje za dołączenie się i przydatne informacje.
Czy według Ciebie ten rozmiar 245/40 i 275/35 na felgi 19" 8,5 przód oraz 9,5 tył będzie dobry ? No i jak auto na tak szerokiej gumie z tyłu a węższej z przodu się zachowuje bo szczerze mówiąc nie miałem nigdy przyjemności przejechać się na takim ogumieniu.



wszystko mozna policzyc, po to są kalkulatory, stawianie kol obok siebie nic nie da za przeproszeniem , niezauwazysz okiem nawet roznicy 3mm.


no wiec tak porownujac wymairy ktore podales i szerokosc felg ktora podales to roznica tylu wzgledem przodu wyniesie 3.5 milimetra ( mowa o srednicy calego kola )


Diameter 678.6mm 675.1mm
Circumference 2131.9mm 2120.9mm
Poke 68mm 80.7mm
Inset 148mm 160.7mm
Speedo error 0% 0.52%
Reading at 30mph 30mph 30.16mph
Reading at 60mph 60mph 60.31mph
Ride height gain 0mm -1.75mm
Arch gap loss 0mm -1.75mm



http://www.willtheyfit.co...set2=40#content
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 17:14   

Sorry Kamil ale kalkulatory są mocno teoretyczne. Znam to z autopsji. Tak jak buty kupujesz i addidas ma 44 a puma już 44,5 i oba pasują ci elegancko to adidosy bedą miały już 45 i tez bedą idealne. Z oponami jest podobnie i średnica takiego na przykład kormorana może sie nieznacznie różnić niż michelina. Do tego jaki kalkulator ma szanse sprawdzić sposób naciągania sie danej opony na konkretnej feldze??

Poza tym 3mm to jeszcze może bedzie akceptowalne ale jakieś większe niekoniecznie.
 
 
Limuzyna 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic S F1
Zasilanie: PB
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 16
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-04-09, 21:55   

Apophis napisał/a:
Sorry Kamil ale kalkulatory są mocno teoretyczne. Znam to z autopsji. Tak jak buty kupujesz i addidas ma 44 a puma już 44,5 i oba pasują ci elegancko to adidosy bedą miały już 45 i tez bedą idealne. Z oponami jest podobnie i średnica takiego na przykład kormorana może sie nieznacznie różnić niż michelina. Do tego jaki kalkulator ma szanse sprawdzić sposób naciągania sie danej opony na konkretnej feldze??

Poza tym 3mm to jeszcze może bedzie akceptowalne ale jakieś większe niekoniecznie.


Czyli to co policzył Kamil różnica 3,5mm bedzie ok do tych nieszczęsnych moich felg z oponami 245/40 i 275/35 ? Czy moze kombinować jeszcze z innymi rozmiarami ? Bo tak naprawde to juz mam pełna glowe.
A dzisiaj wulkanizator powiedzial mi ze najlepiej założyć opony 245/45 na wszystkie felgi i obwód bedzie taki sam tylko tylnia felga bedzie bardzie wystawać przed gumę :D
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-04-10, 05:58   

Mam nadzieje że nie zrobi Ci czegoś takiego:
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Limuzyna 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic S F1
Zasilanie: PB
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 16
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-04-12, 01:51   

To byl oczywiscie żart bo niepozwole sobie na eksperymenty na moim samochodzie
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-04-13, 16:20   

Apophis napisał/a:
Sorry Kamil ale kalkulatory są mocno teoretyczne. Znam to z autopsji. Tak jak buty kupujesz i addidas ma 44 a puma już 44,5 i oba pasują ci elegancko to adidosy bedą miały już 45 i tez bedą idealne. Z oponami jest podobnie i średnica takiego na przykład kormorana może sie nieznacznie różnić niż michelina. Do tego jaki kalkulator ma szanse sprawdzić sposób naciągania sie danej opony na konkretnej feldze??

Poza tym 3mm to jeszcze może bedzie akceptowalne ale jakieś większe niekoniecznie.



Maciek nie wiem jak CI odpowiedziec :D nei chce nikogo wprowadzac w blad ani nikogo przekonywac , ja zawsze korzystam z tych kalkulatorów, jeżeli kolega LImuzyna kupi opony tej samej marki to pomiar dwoch wiekszych vs dwoch mneijszych powinien byc wiarygodny. :D
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.