Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Carbon zamiast drewna.  
Autor Wiadomość
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-21, 12:19   

to sie nazywa "piano black". wg mnie rowniez najladniejszy. tylko jenda wada: widac kazda ryske, nawet najmniejsza.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-01-21, 13:36   

and808 napisał/a:
to sie nazywa "piano black". wg mnie rowniez najladniejszy. tylko jenda wada: widac kazda ryske, nawet najmniejsza.

Ale czy aby na pewno było to w D2 FL??...
bo ja kiedyś szukałem w ETCE czegoś takiego ale jakoś konkretnie do "piano black" nie dotarłem :roll:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-21, 14:05   

FOSS,

nie znajdziesz tego w ETKA.

ot, kolejny przyklad, ze to co ma producent, niekoniecznie dealer ma do tego dostep... (nawiazuje do naszej wczesniejszej dyskusji).

kod wyposazenia: YTA. jednak pod tym kolorem wystepuja wszystkie "drewna" audi exclusive

nie wiem czy "piano black", czasami "piano finish black" wystepowala w D2
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-01-21, 14:32   

and808 napisał/a:
FOSS,

nie znajdziesz tego w ETKA.

ot, kolejny przyklad, ze to co ma producent, niekoniecznie dealer ma do tego dostep... (nawiazuje do naszej wczesniejszej dyskusji).

kod wyposazenia: YTA. jednak pod tym kolorem wystepuja wszystkie "drewna" audi exclusive

nie wiem czy "piano black", czasami "piano finish black" wystepowala w D2

Ależ ja to szukałem w ASO po numerze VIN i bez niego uwzględnijąc wszystko co w tym modelu było wkładane... ETKA, ELSA i inne tam (nie wiem, nie znam się, mam od tego kogoś odpowiednio przeszkolonego)...

Wszystkie te elementy (rodzaje drewna) są do znalezienia po numerze VIN i także bez niego - wszystko zależy od sprawności osoby obsługującej ten program.
Pomijam tu już kwestię taką że programy te (i informacje w nich zamieszczane) pisane są przez ludzi i czasami występują błędy bo niestety takowe także się zdarzają.

Każdy kolor listew ma swoje oddzielne oznaczenie - kod YTA może oznaczać "listwy z pakietu Audi exclusive" albo po prostu "listwy ozdobne" ale... jeśli było ich kilka rodzajów to na 100% albo posiadają dodatkowe oznaczenie (innym kodem w innym miejscu) po którym bez numeru VIN można wytypować które to dokładnie są albo też typuje się je pod konkretne auto po numerze VIN (gdzie moim zdaniem i tak są one oznaczone dodatkowym kodem)...
niezależnie od metody typowania wszystkie one w katalogu cześci są do znalezienia.

Skoro nie wiesz czy "piano black" występowała w D2 to fakt iż takich nie znalazłem zupełnie nie potwierdza Twojej teorii nt dostępności ASO do informacji i specyfikacji technicznych aut które z ramienia producenta sprzedają a potem serwisują - to że ich nie znalazłem może raczej potwierdzać hipotezę że ich po prostu w D2 nie było.
Jedyne czarne jakie znalazłem to nie typowe "piano black" tylko jakiś pseudo "black" z widoczną fakturą drewna (słoje jakieś czy inne wzorki) a takie zdecydowanie nie pasowały do mojej wizji ulepszania swojego auta.

Chyba nie chcesz mi powiedzieć że ASO naprawiając auto nie ma pełnego dostępu do całego katalogu części zamiennych zastosowanych w danym aucie bo... jest to jakaśtam tajemnica fabryki albo że brakuje im kompetencji :-o



Dla D2 zupełnie przykładowo:
5MG - decorative burr walnut inserts (with bright surface)
5MK - decorative carbonado fabric inserts
5MX - decorative light bird's eye maple wood inserts
5MW - nie pamiętam jakie to i nie chce mi się szukać ale to i tak nie istotne bo wszystkiw te kody potwierdzają tylko mnogość kodów wyposażenia także w przypadku listew ozdobnych oraz dostępność do tych informacji już na poziomie ASO ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-21, 15:03   

wszystkie kody wyposazenia audi exclusive "obslugiwane" sa przez firme Quattro GmbH.
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-01-21, 15:35   

[quote="sznink"]Ja również uważam, że zamiana prawdziwego drewna w naszych A8 na plastikowy carbon, to jak dla mnie poroniony pomysł i robienie krzywdy autu :/ .

Wiec panowie odpowiedzialni za wystroj wnetrz w pojazdach marki Audi powinni na kazdym elemencie drewnianym umieszczac stosowny napis - "uwaga, prawdziwe drewno ,, nie robimy jaj"

http://img16.imageshack.u...agen2308681.jpg

http://img217.imageshack....06/pb180282.jpg

tak sie ulozylo moje zycie zawodowe jakis czas temu, ze mialem sporo do czynienia z samochodami posiadajacymy w wykonczeniu prawdziwe drewno lub prawdziwy carbon, wiec mozesz wierzyc mi na slowo, ze to co prezentuje audi w tej materii przypomina tani plastik z ktorego robi sie szpadelki do piaskownicy :-) :-) :-)
 
 
apg 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 105
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2011-01-21, 15:41   

Piękne :-)
...ale ta dwukolorowa kierownica, to zapewne... :mrgreen:
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-01-21, 17:19   

rubio napisał/a:
tak sie ulozylo moje zycie zawodowe jakis czas temu, ze mialem sporo do czynienia z samochodami posiadajacymy w wykonczeniu prawdziwe drewno lub prawdziwy carbon, wiec mozesz wierzyc mi na slowo, ze to co prezentuje audi w tej materii przypomina tani plastik z ktorego robi sie szpadelki do piaskownicy :-) :-) :-)

Oglądałem kiedyś program który pokazywał cały proces technologiczny tworzenia takich prawdziwie drewnianych listw ozdobnych i po tym programie stwierdziłem że jest mi jeszcze trudniej ze 100% pewnością ocenić co jest drewniane a co drewnopodobne :roll:

Drewniane listwy z Audi A8/S8 (bez zagłębiania się w to czy to drewno czy imitacja) są takie jakie są (jedne bardziej mi się podobają a inne mniej) ale te karbonowe w mojej subiektywnej ocenie są oryginalne karbonowe...

Apropos tego karbonu to dodam że jakoś w połowie ubiegłego roku pojawiły się w polsce firmy reklamujące się zdobieniami m.in. karbonowimi metodą hydrografiki... zainteresowałem się tym bo chciałem poprawić trochę wygląd mojej eSy - odwiedziłem dwie takie firmy i w obydwu właściciele cmokali tylko nad karbonowym zdobieniem Audi mówiąc że to oryginalny karbon i oni czegoś takiego na pewno nie zrobią...

Co więcej liczba aut z tym karbonem jest na tyle znikoma że można podejrzewać że Audi kazało sobie słono dopłacać za takie wykończenie wnętrza...
O ile karbon u kolegi and808 jest zrobiony tak samo jak w naszych D2 to może on potwierdzić lub zaprzeczyć powyższemu twierdzeniu bo o ile dobrze kojarzę On swoje S8 nabył prosto z salonu Audi.


Biorąc pod uwagę to co powyżej to na dzień dzisiejszy tkwię w przekonaniu (być może błędnym) że ten karbon to jednak karbon...
w moim S8 wygląda (a raczej wygladało) to tak jak poniżej...
jakby się przyjrzeć to można zauważyć wyraźne przeploty tkaniny a efekt kolorstyki jest różny w zależności od kąta patrzenia jak i oświetlenia... jak dla mnie to jest ori karbon :lol:



_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2011-03-20, 11:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-21, 20:52   

prawde powiedziawszy nie wiem jak jest zrobiony u mnie karbon. przy okazji, kiedys aso zarysowalo mi ten karbon i musieli wymienic zarysowana czesc. wtedy o ile pamietam widzialem druga strone tego karbonu i chyba byl to metal. a wiec jest to albo zwykla imitacja, albo ten "karbon" jest "naklejony" na kawalek blachy.

w kazdym razie karbon to jest moj blad (duzy). nigdy wiecej. wyglada jak szafki w kuchni z lat osiemdziesiatych. znacznie lepiej miec eleganckie drewno (moje zdanie).
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-01-21, 22:59   

Drewno w samochodzie kojarze z tym

http://img266.imageshack....16/pb180277.jpg


za to carbon z tym ponizej

http://img339.imageshack....24/pb180270.jpg

w jednym i drugim jest napewno oryginal drewna jak i carbonu,.. drewno z Audi przypomina imitacje i takie jest moje zdanie,. natomiast miedzy carbonem z auta FOSSa a tym z Lambo nie widze w ogole roznicy ,.. tak czy innaczej jak to zawarlem w ktoryms z poprzednich postow nie draze z uporem maniaka tematu, iz koniecznie musze miec oryginalny i tylko ten carbon,.. moze byc dobra imitacja ,, to nie problem,.. problemem dla mnie jest to wykonczenie drewniane czy pseudodrewniane ( nie zaglebiam tematu).... imitacja czy nie nie przepadam za tym wykonczeniem,.. po prostu nie moje klimaty .. a ze tak trafilem to juz inna sprawa :-D :-D ... trzeba cos z tym zrobic lub meczyc sie dalej :D :D
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5075
Skąd: Těšin
Wysłany: 2011-01-21, 23:16   

Drewno to prawdziwe drewno. Karbon to prawdziwy karbon. Tak jak pisałem listwy te klejone są na alu i dopiero na elementy we wnętrzu. Jak ktoś nie wierzy, nie wiem - niech sobie to choćby przetnie.
_________________
Black Cars Matters
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-21, 23:16   

zaluje, ze nie moge drazyc z Toba tematu, bowiem znam kilka ladnych wykonczen drewnianych, ale do d3. w kazdym razie ja bym pozostal przy tym co masz. a jelsi musze zmienic to na ciemne drewno.

jesli jestes zdeterminowany to odsylam jeszcze raz do tego forum:

http://audiforum.us/d3-pl...erior-trim.html

tam jest wyrazne napisane, ze zostalo to zrobione samemu, a dokladnie osoba ktora to posiada zaplacila 1500 SEK za pomalowanie.

a wiec maluejsz na czarno blyszczaco i masz swoj upragniony piano finish black.
zupelnie sie nie rozni od oryginalu sie.
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-01-21, 23:20   

rubio napisał/a:
Drewno w samochodzie kojarze z tym

http://img266.imageshack....16/pb180277.jpg


za to carbon z tym ponizej

http://img339.imageshack....24/pb180270.jpg

w jednym i drugim jest napewno oryginal drewna jak i carbonu,.. drewno z Audi przypomina imitacje i takie jest moje zdanie,. natomiast miedzy carbonem z auta FOSSa a tym z Lambo nie widze w ogole roznicy ,.. tak czy innaczej jak to zawarlem w ktoryms z poprzednich postow nie draze z uporem maniaka tematu, iz koniecznie musze miec oryginalny i tylko ten carbon,.. moze byc dobra imitacja ,, to nie problem,.. problemem dla mnie jest to wykonczenie drewniane czy pseudodrewniane ( nie zaglebiam tematu).... imitacja czy nie nie przepadam za tym wykonczeniem,.. po prostu nie moje klimaty .. a ze tak trafilem to juz inna sprawa :-D :-D ... trzeba cos z tym zrobic lub meczyc sie dalej :D :D


Obrazowo zgodze sie z Tobą rubio w 100% dodam że nie mam nic złego do powiedzenia o carbonie.Natomiast moim skromnym zdaniem audi a8 nawet s8 kojarzy sie mi z elegancka limuzyna która w środku powinna wygladac bardziej klasycznie dlatego byłbym za tym by w środku raczej było drewno.Carbon świetnie pasuje w samochodach typowo sportowych typu M3.Nie powiem bo ładnie to wyglada w załaczonych fotkach FOSSa i bez obrazy jestem sceptyczny co do usportowiania a8 lub s8 które i tak patrzac na fotele kubełkowe sportową kierownice już podciagniete sa do maximum wyglądu klasyczno sportowego.Wyobrazmy sobie że ktos chciałby jeszcze naciagnac i zamontowałby carbonowy spojler do s8.Prosze nie brac sobie tego postu do siebie FOSS.To tylko moje skromne zdanie.Pozdrawiam :->
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-01-22, 02:30   

PEPOL D2 napisał/a:
(...) Wyobrazmy sobie że ktos chciałby jeszcze naciagnac i zamontowałby carbonowy spojler do s8.Prosze nie brac sobie tego postu do siebie FOSS.To tylko moje skromne zdanie.

hehehe...no problemo... wbrew pozorom ja nie chciałem robić jakiś dodatkowych bajerów w karbonie a tym bardziej karbonowych spojlerów.

Wytłumaczę o co mi dokładnie chodziło z tym karbonem...
Na drzwiach kierowcy jak i pasażera jest podłokietnik i tam gdzie jest uchwyt oraz przyciski od sterowania szybami tam w autach z listwami drewnianymi są także drewniane listwy ozdobne (tak jak na fotce poniżej z mojego A8)...



Niestety w autach z listwami w karbonie podłokietnik ten i uchwyt jest czarny pokryty taką natryskiwaną gumą (patrz poprzednia fotka mojego S8) - jak auto było nowe to wyglądalo to pewnie elegancko i było milemw dotyku ale teraz jest poobdrapywane i prezentuje się tragicznie (wybaczcie ale estetą troche jestem i mnie akurat bardzo to drażni)...
i właśnie te podłokietniki (nic wiecej tylko ten element co na zdjęciu jest w drewnie) chciałem zrobić także w karbonie ale okazało się że hydrografika nic tu nie pomoże... proponowano mi inny wzór pseudo karbonu ale to wygladało by jeszcze gorzej niż ta guma dlatego też zacząłem szukać takich listew w ASO w kolorze "piano black" ale takich do D2 niestety nie znalazłem więc zostało jak zostało :-?
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2011-03-20, 11:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-22, 10:04   

no to chyba warto kupc nowa w serwisie. wtedy bedzie wygladalo ELEGANCKO.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.