Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.2MPI/LPG] Wypadanie zapłonu 1, 2, 3, 4, na LPG  
Autor Wiadomość
barszcz93 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 LIFT
Wiek: 30
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2018-01-21, 22:16   [D3 05 4.2MPI/LPG] Wypadanie zapłonu 1, 2, 3, 4, na LPG

Witam wszystkich forumowiczów <hihi>

Mam Problem z moją a8 a mianowicie z wypadaniem zapłonu na 1 banku (1,2,3,4 cyl.) tylko na LPG na BP nie ma żadnego problemu, Wypadanie zapłonu występuję na zimnym silniku (60-80°C) w niskim zakresie obrotów silnika, na rozgrzanym silniku rzadko się zdarza no chyba że wymuszę.

Co do LPG
- LPG TECH-328
-Reduktor KME R2 Twin
-Wtryski Barracuda 115

W ostatnim czasie z nadzieją że coś pomoże wymieniłem:

-Świece na Denso IK20TT
-Na 1 i 2 cylindrze cewki na nowe BERU
-Wtryskiwacze LPG na Barracuda 115

Ustawiłem rozrząd na blokadach (blokada wału korbowego + wałków rozrządu) bo był przestawiony dość dużo i nic nie pomogło

Zastanawia mnie tylko dlaczego w bloku 93 bank 2 jest -13 czyżby napinacz złom?




Gazownik zauważył że jest jakiś rozjazd czasu wtryskiwaczy bp

 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-01-22, 19:55   

Jeśli wypadanie zapłonu masz tylko na LPG a na PB jest wszystko ok to wina jest po stronie LPG . Jeśli objaw by występował i na PB i LPG wtedy musiałbyś się przyjrzeć innym elementom a tak masz jak na tacy <okok> Jeśli gaz masz na gwarancji to jedź do osoby która Ci go zakładała i niech to naprawi . A jeśli nie jest to też musisz zawitać do osoby która zna się dobrze na LPG i Ci pomoże ogarnąć ten problem .

Co do rozrządu Bank 2 jest do poprawy bo -13 to troszkę za dużo jest . Niestety może się zdarzyć tak ze masz przesunięty łańcuch i czeka Cię sporo pracy wraz z wyciąganiem wałków i wymiany łańcuchów na nowe . Widzę też że napinacz pracuje już do 21KW czyli już albo zaczyna pomału kończyć żywot lub źle pokazuje przez to , że łańcuch jest przesunięty ale w tej kwestii byś musiał zapytać osób które się bardziej znają na tym silniku w A8 <okok> Jest też opcja , że podkładki na wałku się zużyły i mimo ustawienia rozrządu poprawnie na blokady to przy ustawieniu wałek przeskakuje i wraca do swojej poprzedniej pozycji i dlatego nie możesz ustawić drugiej strony ( tak było u mnie i nie dało się ustawić poprawnie rozrządu )

Ja robiłem auto u : marekp750. Kolega z forum i możesz śmiało do niego zadzwonić i wszystko Ci wytłumaczy nawet 10 razy jeśli będzie trzeba <okok> Lub do Damiana FOSS ;) To osoby które bez żadnego problemu naprawią Ci auto jeśli sam nie podołasz .
 
 
barszcz93 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 LIFT
Wiek: 30
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2018-01-23, 23:00   

Gazownik zasugerował że może być coś nie tak z autem a LPG jest wrażliwe w porównaniu do BP i usterka może być po stronie auta.

Niestety instalacja LPG była podłączana przez jakiegoś Janusza i tego nie ogarną więc odłączył instalację a poprzedni właściciel twierdził że go stać na BP nic nie robiąc z LPG

Po zakupie auta wyregulowałem gaz u znajomego gazownika i było wszystko ok niestety po kilku dniach zaczął przerywać i świecić cię chcek engine okazało się że te wtryski Reg leją i wypada zapłon, więc wymieniłem na barracudy, wyregulowałem ponownie i niestety wypadanie zapłonu nadal zostało

Wcześniej listwa siedziała REG kompletnie nie nadająca się do tego auta więc postanowiłem wymienić na barracudy


Co do napinacza no sam nie wiem po konsultacji z mechanikiem stwierdziliśmy że może nie mieć to znaczenia na wypadanie zapłonu skoro na bp chodzi normalnie, w sumie to i tak mnie to nie ominie bo hałasuje na rozruchu. A tak spytam czy koś z forum jest w stanie załatwić nowy oryginalny napinacz w dobrej cenie?

Sprawdziłem sprężanie:

4-13,9 8-14 (po odpaleniu i ponownym pomiarze 13,2)
3-13,2 7-13,1
2-12,9 6-12,3 (na próbie olejowej 13)
1-13,2 5-13,2

Już chyba wszystko sprawdziłem i nic nie znalazłem

W czwartek będę pruć wiązkę LPG noże koś coś źle polutował i jeszcze został kolektor ssący bo Janusz się nie postarał z odwiertami do LPG

Może ktoś miał jakiś podobny problem? Co jeszcze może być przyczyną? Proszę o jaką pomoc w temacie

Pozdrawiam
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2018-01-24, 07:44   

Dziwnie wysokie obciążenie silnika oraz lambda wysokie napięcie.
_________________

 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-01-25, 18:40   

Jeśli na PB jest ok to nie jest to wina auta tylko instalacji LPG skoro tylko na niej występuje wypadanie zapłonu . Sprawdź dobrego gazownika polecanego w twojej okolicy np na lpg-forum i udaj się tam . Warto sprawdzić wszystko i niech ktoś jeszcze obejrzy Twoją instalację . Skoro wiesz , że instalacja była zakładana przez jakiegoś Janusza to sam sobie odpowiadasz na swój problem <okok>

Jeśli chodzi o sekundowy klekot przy rozruchu to jest to normalne zjawisko , tylko u Ciebie widać że chodzi już w zakresie max 21 KW gdzie powinien w 23-24KW bodajże . Jednak OE napinacze są bardzo drogie ale spytaj o nie kolegę z forum michalwruszak , ja u niego zawsze biorę jak coś potrzebuje i zawsze też możesz liczyć na pomoc jeśli czegoś nie będziesz wiedział . Załatwi Ci wszystko co potrzebujesz do autka <okok>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.