Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 3.0TDI ] Problem z Webasto  
Autor Wiadomość
szerszen46 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2018-02-15, 20:08   [D3 04 3.0TDI ] Problem z Webasto

Witam. Mam taki problem: posiadam Audi A8 d3 3.0 tdi, 252KM. W samochodzie jest zainstalowane webasto, do którego nie mam pilota. webasto załaczałem poprzez ustawienie w panelu A/C na 15,30,45,60 minut. Wszystko sie załaczało, ale nie grzało. Na komputerze pokazało, że jest zablokowane. Po odblokowaniu dalej nie grzało, komputer nie pokazywał żadnego błędu, padło podejrzenie, że to świeca webasto, w końcu auto jest z 2004 roku. zakpiłem nową świecę, po założeniu webasto działało chwilę, po czym wyskoczył jakiś błąd. Mechanik, który wymieniał świecę stwierdził, że aby wykasować błąd należy wyłączyć webasto w getway i tak też zrobił, gdy ponownie chciał właczyć webasto stało sie ono niewidoczne dla komputera, poprostu komputer go nie wykrywa. Nie wykrywają go również inne 2 komputery u innych speców, żaden komputer nie wykrywa urządzenia grzewczego. Mechanik, który wymieniał świecę zapewnia, że webasto odpaliło po wymianie świecy i wyłączyło się, mam do niego zaufanie, gdyż mam z nim bardzo dobre relacje od lat, wieć raczej przekręt z jego stony nie wchodzi w grę. Może macie jakieś pomysły co z tym zrobić. Po podłączeniu do sieci online wyskoczył błąd J364, dodatkowe ogrzewanie , zabezp.podzespołów. Jeden z mechaników polecil ściągnięcie komponentu co kosztuje 250 złotych, tylko nie wiem, czy to coś da.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-02-19, 17:39   

Niezłe pomieszanie z poplątaniem.
Wykodował w Gateway i znikło?... - Nie spotkałem się z czymś takim.
CP wskoczyło po wykodowaniu z Gateway?... - Nie spotkałem się z czymś takim.
CP pojawiło się samoczynnie na sterowniku który cały czas był podpięty do auta?... - Jeżeli nikt tam nie kombinował z softem i podłączaniem i rozłączaniem to jakieś lekko dziwne.

Poza tym, skoro brak jest komunikacji i żadne urządzenie go nie widzi to skąd informacja o CP?
Noi domniemanie, że zdjęcie CP przywróci komunikację ze sterownikiem jest również jakieś dziwne. Moim zdaniem CP nie ma żadnego wpływu na poprawną komunikację z urządzeniem diagnostycznym.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
szerszen46 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2018-02-20, 04:43   

Dzięki za odpowiedz, może masz jakiś pomysł co powinienem zrobić z problemem bo zwyczajnie jestem w czarnej dupie....
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-02-20, 06:45   

Co za inteligent kasuje błędy w urządzeniu wywalając urządzenia z GW.
FOSS napisał/a:
Wykodował w Gateway i znikło?... - Nie spotkałem się z czymś takim.

Koledze chyba chodzi o to, że po wywaleniu z wyposażenia zniknęło z listy sterowników. Nie wiem czy tak się dzieje ze wszystkimi ale z niektórymi jestem pewien, że tak :)

Czy posiadacie jakiś dobry sprzęt czy robicie to jakimś klonem? Wydaje mi się, że nie dodaliście go do listy wyposażenia prawidłowo i pewnie to bym sprawdził. Spróbujcie użyć jakiejś ori wersji jeśli uzywany był do tego klon i nie daje rady. Przy okazji sprawdzenie czy zostało wszystko poprawnie podłączone po wymianie świecy, czy nic nie pali bezpiecznika jakiegoś.
szerszen46 napisał/a:
Po podłączeniu do sieci online wyskoczył błąd J364, dodatkowe ogrzewanie , zabezp.podzespołów.

Co masz przez to na myśli? ASO? Czyli jednak coś go widzi? To było fabrycznie ogrzewanie czy dogrzewacz?
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-02-20, 08:22   

drago_o napisał/a:
Koledze chyba chodzi o to, że po wywaleniu z wyposażenia zniknęło z listy sterowników. Nie wiem czy tak się dzieje ze wszystkimi ale z niektórymi jestem pewien, że tak :)

Jeżeli sterownik jest podłączony, sprawny i jest z nim komunikacja to oryginalny VCDS zawsze go widzi i wyrzuca z cała listą sterowników.
Jeżeli wyrzucisz go z GW to na liście sterowników jest przy nim komentarz: "Nie zarejestrowany" ale na liście powinien być.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-02-20, 14:37   

FOSS napisał/a:
Jeżeli sterownik jest podłączony, sprawny i jest z nim komunikacja to oryginalny VCDS zawsze go widzi i wyrzuca z cała listą sterowników.
Jeżeli wyrzucisz go z GW to na liście sterowników jest przy nim komentarz: "Nie zarejestrowany" ale na liście powinien być.

Moje doświadczenie jest z goła inne, bo z chinolem (jak pewnie autor) i jak usuniesz z GW jakiś sterownik to znika z listy sterowników. Pojawia się po dodaniu go do listy wyposażenia GW. A jak coś dodasz a tego nie ma to przy probie wbicia na dany sterownik wyskakuje po 15-20 sekundach błąd typu sterownik nieosiągalny :) Ori VCDS'a miałem jedynie pożyczonego przez jakieś 2 miesiące więc nawet nie zauważyłem, że tak jest :) Chociaż wydaje mi się to bardzo dziwne bo robię to na normalnym programie VCDS'a tylko troszkę starszej wersji.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.