Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 preFL ALL ] MP3 i telefon w głośnikach BOSE- przeróbka  
Autor Wiadomość
rollo_tomasi 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptr.
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: D2 4.2// E38 750iL
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-24, 20:23   [D2 preFL ALL ] MP3 i telefon w głośnikach BOSE- przeróbka

Cześć.

Pomyślałem, że wszystkich, którzy mają radia kasetowe ze zmieniarą, a chcą tanio słuchać muzy z nośnika typu mp3, którym może być także telefon, zainteresuje przeróbka instalacji w mojej A8, którą wykonał mi magik pan elektryk samochodowy.

Przeróbka polega na podłączeniu dowolnego (w moim przypadku HTC Desire) telefonu bezpośrednio do adaptera oryginalnego telefonu Audi AEG poprzez złącze ładowania (micro USB) i port typu jack, a pośrednio zasilania instalacji zapalniczki oraz do radia Audi (u mnie Delta) poprzez kasetowy adapter do mp3.

Działa to tak...
Po wejściu do auta, wkładam telefon w zdejmowalną "słuchawkę-adapter" starego tela AEG (który stamtąd wyrzucamy)- zapina się wtyczka ładowania telefonu i podłączamy tylko kabelek jack. Wybieramy w radyjku TAPE i uruchamiamy w telu aplikację muzyczną. Gra nam stereo muza z telefonu. Jeśli przychodzi połączenie, muza się wycisza (tym steruje telefon) i słyszymy w głośnikach rozmówcę.
Patent prosty, ale, żeby wszystko wyglądało elegancko, nie dokładamy wierzchem żadnych kabli- adapter i instalacja telefonu jest przerobiona łącznie z lutowaniem taśm komunikacyjnych znajdujących się w adapterze telefonu AEG. Kasetka w radiu ma wywalony ori kabelek i wrzucony dłuższy i mniej stratny, a w dodatku kabel puszczony jest od tyłu radia a klapka kasety zamknięta. Wszystko jest polutowane. Praca elektryka niecałe 3 godzinki. Zapłaciłem 200zł z materiałami.
Spiralny przewód telefoniczny jest wykorzystany i puszczony tam, gdzie był oryginalnie. W górnej części chwytaka telefonu AEG ( to ten element, w którym siedzi mój HtC) jest zrobiona wiertłem 3mm dziurka na kabel stereo.

Zdjęcia gotowego patentu, który nareszcie mnie cieszy (jakoś nie bawi mnie nagrywanie płyt CD, a pętające się kable to w Dajewo może jakoś wyglądają) poniżej.

http://img855.imageshack....20424184027.jpg

http://img513.imageshack....20424183951.jpg

http://img210.imageshack....20424184007.jpg


Napiszcie, co o tym myślicie.
_________________
Tomek
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2013-03-12, 22:25   

No mnie się to rozwiązanie bardzo podoba. Taka fabryczna myśl tylko funkcjonalna w "naszych czasach".
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2013-03-17, 15:20   

Wykorzystane fabryczne miejsce , estetycznie i funkcjonalne . 6-tka z plusem :idea:
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
sasquatch 

Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciek
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 44
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-06-14, 12:22   

odgrzeje trochę kotleta, ma ktoś może jeszcze te zdjęcia albo jakieś informacje jak podłączyć ten do nagłośnienia Bose (radio Concert) tak, aby wyglądało to schludnie i można było wykorzystać fabryczne miejsce na telefon (między podłokietnikami)?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.