Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB/LPG ] Zbyt duże spalanie gazu (?)  
Autor Wiadomość
Snajpi 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojciech
Jeżdzę: Wojciech
Wiek: 31
Dołączył: 20 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2017-07-25, 16:39   [D2 97 4.2PB/LPG ] Zbyt duże spalanie gazu (?)

Witam. Otóż problem mam prawdopodobnie ze zbyt nadmiernym spalaniem w swojej A8. Auto mam drugi miesiąc. Do butli wchodzi 54 litry, w cyklu mieszanym (100 km trasa, 100 km miasto) wychodziło mi jakoś 18l/100 km. Później jednak jak zatankowałem do pełna, jeździłem coprawda same miasto, ale zdarzało się też, że musiałem jechać po okolicznych wsiach, więc jechało się prosto, miło i przyjemnie a czasem jadąc bez nogi na pedale gazu od 120 do 80 wskazywało spalanie 4.4 litra benzyny na 100km. Pomyślałem sobie, ze dosyć niezłe spalanie ekonomiczne jak na taki silnik. Wczoraj jednak byłem zatankować gaz, okazało się, że przez ostatni okres od tankowania średnio wyniosło mi 25 litrów gazu na 100 km. Jasne, w mieście, ale i tak jest to chyba trochę za dużo. Instalacja była zakładana w 2011 roku. Pytanie, czy udać się do kontroli gdzieś gdzie zajmują się gazem, czy jest wymagana regulacja jakaś? A może wtryskiwacze również do wymiany? Jasne, że 25 litrów gazu to w przeliczeniu podobna cena do 9-10 litrów benzyny w silnikach dwulitrowych, jednak nadal jest to wydaje mi się zbyt duża ilość. Raporty na internecie pokazują średnie 'spalanie' 15l w które nie wierzyłem już przed samym kupnem, jednak ludzie w komentarzach piszą, że potrafią spalić jedynie od 18-22/23 litrów. Skąd mogła się pojawić u mnie tak duża ilość?
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-07-25, 17:44   

Jeśli instalacja ma 6-7 lat i nic nie było przy niej robione to może oczywiście mieć to wpływ na nadmierne spalanie.

Ja np. jeżdżę 2x do roku na kontrole i ustawienie : przed zimą i przed latem. Zmieniam wtedy wszystkie filtry, przy okazji też wymiany oleju w silniku i jade ustawiać lpg.

Podjedź do ogarniętego gazownika niech Ci ją przejrzy, ustawi i zobaczysz co i jak.

Co tam siedzi u Ciebie pod maską za instalka ?
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2017-07-25, 22:13   

Nie bierz na powaznie pod uwage jednego tankowania. W zaleznosci od temperatury zawor w butli czasami odbija wczesniej, czasami pozniej. Zrób średnią z kilku zbiorników i wtedy dopiero się martw.

Silniki przedliftowe palą trochę więcej niz polifty, ale są za to trwalsze i mniej kłopotliwe eksploatacyjnie. Spalanie gazu mojego ABZ w trasie na autostradzie (około 160-180) to 15-15,5 litra. W trasie do 120 (tylko raz mi się udało tak pojechać) pali mi około 13-13,5 litra. W miescie (jazda 90% miasto i 10% najbliższe okolice miasta) to powtarzalne 20-21 litrów. Dodam jeszcze ze jeżdżę dość agresywnie i pedał w podłodze jest bardzo często (mowa o trasie, bo w miescie to się nie wygłupiam raczej)

Dla uzupelnienia jeszcze napiszę, że mam obie nowe sondy lambda i instalację wystrojoną na sondę szerokopasmową (wtryskiwacze barracuda, reduktor KME TWIN)

Według mnie jeśli spalanie w miescie masz na poziomie 20-22 litrów a w trasie na poziomie 14-15 litrów (przy predkosciach do 140) to nie ma się czym martwić. Jak powtórzą Ci się spalania na poziomie 18 litrów w trasie przy delikatnej jezdzie (tyle to moja pali powyżej 200 na godzine, bo jak cisnę rowno 200, to dokładnie bierze 17,5) to faktycznie warto zajrzeć tam szybko. W każdym razie jak pali za dużo to nie narobisz w silniku balaganu :) gorzej jak by palil za malo i slabo jechal - wtedy biedy mozna narobic :)
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.